Církev bratrská Zlín  Články  Marnatosnaha - Profil kapely

Marnatosnaha - Profil kapely

Datum: 22. listopadu 2011

V roce 1993 začala naše kapela (tehdy ještě s názvem kapela Církve bratrské ve Zlíně) občas vystupovat a doprovázet společný zpěv v nedělních shromážděních. Vznikla spojením dvojice Jana Šimková (Pekařová) a Petr Mašláň a trojice Daniel Škrobák, Zlatka Pelikánová a Peter Pelikán.

V této sestavě jsme hráli (s občasnými hosty při natáčení) až do roku 2001, kdy se kapelník Daniel Škobák s rodinou odstěhoval za prací do Kopřivnice. Kapela chvíli tápala, chvíli jsme uvažovali i o ukončení činnosti. Nakonec jsme dostali impulz od sboru: někteří bratři a sestry se složili na nový nástroj - africký buben, na který Zlatku naučil hrát bubeník Tomáš Rohleder (kapela Kacu! a ex Maraca).

V roce 2002 se přistěhovali do Zlína manželé Lisí a Michal se začal učit na baskytaru. To byl druhý impulz k pokračování.

V roce 2005 přišla do kapely mladičká Adel Gardavská, která svou dovednou hrou na zobcové flétny zvuk kapely výrazně obohatila... což kapela s radostí využila pro "historický repertoár", který jsme následně začali zkoušet.

V roce 2006 převzal rytmiku zkušený bubeník Radim Zemlák (ex Pass a Dřevěna struna). Díky tomu se mohla Zlatka pohodlněji věnovat zpěvu. V roce 2007 sestavu doplnila Jani Kopová o sborové vokály, nahradila tím Soňku Štětkářovou, která s námi zpívala v letech 2004 až 2007, než odešla na mateřskou dovolenou. Soňčin podíl určitě nebyl malý, natočila s námi třetí CD "v čajovně byla" a odzpívala největší koncerty jako Přihořívá 2005 a Pro Christ 2006.

V roce 2011 jsme natočili CD "Z každého rožku trošku" a některé písně z něj se objevili nejen ve vysílání Proglasu, ale i ve veřejnoprávních médiích ČRO Dvojka, Vltava.

Od roku 2014 si nši kapelu občas zvou i pořadatelé mimo křesťanskou půdu a tak naše písně zněly i na školách historických tanců, historických festivalech v čechách i na slovensku, nebo jsme byli pozváni i na multižánrový festival Otevřeno Jimramov a pod.

Těsně před koncem roku 2015 vyšlo zatím naše poslední CD Doneděle. Některé písně se z něj objevují v playlistech rádia Proglas a jedna zazněla i na veřejnoprávní stanici Vltava Českého rozhlasu.

Rok 2015 odstartoval malé změny v sestavě kapely. Odešla zpěvačka Jana Kopová (při nedělních shromážděních s námi ale ráda zazpívá) a na jaře v roku 2016 přišla vypomoct Eva Palánková, jako záskok za v zahraničí studující Ády Gardavskou. V současné době je již pevným členem kapely! V polovině roku 2016 redukoval svoji účatst v kapele i zakládající člen Petr Mašláň, ale tak, jako Janička Kopová při nedělních shromážděních vypomůže zpěvem. Na druhou stranu v roce 2015 přišel do kapely na trvalý úvazek i Radek Pelikán, který obohatil zvuk kapely hlavně o klarinet a nejnověji i o ukulele a rytmické nástroje. Od ledna 2017 čekáme na cistru, která ještě víc podpoří "historickou složku" naši kapely. Výrobce nástroje Zdeněk Seidl má malé zpoždění, ale to nástrojáři mívají...:-)

Marnatosnaha - současná (maximalistická) sestava
Jana Šimková - flétny příčné a zobcové, zpěv
Adel Gardavská - flétny
Eva Palánková - flétny zobcové, zpěv, perkuse

Zlatka Pelikánová - perkuse, zpěv
Petr Mašláň - kytara, zpěv (od podzimu 2016 si Petr vyžádal oddechový čas, zatím na neurčito)
Michal Lisý - baskytara
Radek Pelikán - klarinet, zobcové flétny, tenorové ukulele, perkuse, cistra (až dorazí z výroby...:-)

Radim Zemlák - djembe, darboka, perkuse
Peter Pelikán - kytary

Online shop a stream
Naše album z roku 2011 (Z každého rožku, trošku) lze najít už jen digitálně.
Album si lze koupit jak v online shopech jako (Supraphonline, Bontonline, iTunes.com, Amazon,...), nebo poslouchat prostředníctvím stremovacích serverů jako, Deezer, Spotify,... Stačí do vyhledávání zadat marnatosnaha...:-)
Od října 2016 je v digitálním prodeji a poslechu i poslední album Doneděle.

Nový web kapely
Marnatosnaha

Koncerty kapely, mimo pravidelných doprovodů společného zpěvu ve shromážděních, lze najít na portálu bandzone.cz

Za kapelu PetrP

Interní kapelový kalendář:
 

Marnatosnaha-plakat.jpg

Jimramov 2016

Kapela_Jimramov_660

Skalica 2017 (SK)

660

Komentáře

Neobsahuje žádné komentáře. Pro zobrazení nebo přidání komentářů je nutné se