Církev bratrská Zlín  Články  Koncert kapely Transitus Irregularis 6.11.2011

Koncert kapely Transitus Irregularis 6.11.2011

Datum publikace: 6. listopadu 2011

V pozvánce stálo, že Transitus Irregularis spojují jazz a baroko. A opravdu, v malém sále evengelického kostela zaplněném přibližně ze 2/3 byl slyšet swing na cemballo, housle, cello a kytaru.

Snad více než polovinu koncertu tvořily zhudebněné básně Bohuslava Reynka (namátkou z paměti: Listopad, Škvoři, Tchoři ...). Hezky zpíváno houslistkou Ninou a kytaristou Mirkem. Z barokních časů jsme slyšeli např. Tarquiniho a Barriera.

Speciálně krásný pohled byl na usměvavého cellistu Honzu, a pak na všechny TI, protože hráli s opravdovou radostí.

Co z muziky TI kromě nich samých také dýchalo? Ingo Bellman z Jablkoně (Mirek Nosek na kytaru), Tarafuki (Honza Keller "drnkacím kontrapunktem" na cello), Iva Bittová (Ninin zpěv s názvuky Vladimíra Václavka z Bílého inferna), Kronos Quartet hrající Steva Reicha (jako smyčcový celek, kterému dávala "fazónu" cemballová a občas za synth Korg střídaná harmonická složka Filipa Dvořáka) ... Takže samá lepší společnost :)

"Transiťáci" tak byli pětkrát vytleskáni a dvakrát přidávali. Často byvají přídavky takové, aby už lidé víc netleskali, ale tihle borci přidávali dynamické, šlapavé kusy ... přidali by i potřetí, ale bratr Pivoňka je propustil na dalekou cestu do pražského domova.

Je skvělé, že se i v dnešní době najde někdo, kdo pořádá takovéto akce. Díky, bratře Pivoňko!

P.S. TI zatím CD nemají, k poslechu odkázali na několik skladeb umístěných na jejich webu. CD bude v začátku přístího roku - 15 zhudebněných Reynků jako CD příloha knihy, která vyjde v nakladatelství Petrkov (nebo Petříkov?).

DSC_3881.jpg
Filip Dvořák, cembalista, hudební evangelista
DSC_3870.jpg
Nina Marinová, houslistka, zpěvačka
DSC_3883.jpg
Transitus Irregularis - všichni
DSC_3891.jpg
Nina Marinová a její housle
DSC_3887.jpg
Nina Marinová, Jan Keller
DSC_3901.jpg
Nina zpívá Reynkův Listopad
DSC_3908.jpg
Honza v zaujetí
DSC_3909.jpg
TI ...
DSC_3911.jpg
Patero vytleskání a dva přídavky ...
DSC_3914.jpg
Nástroje ...