Filtrování blogu

Kategorie

Historie

Blog

01.12.2017Ze života

Aby mohl přijít

„Tak co, jak jsi připravená na Vánoce,“ zeptal se mě tuhle student v hodině angličtiny, aby řeč nestála.

No nazdar, advent na krku…

03.11.2016Ze života

Pravda skrytá v mechu

Prožívám depku a honí se mi hlavou hlouposti, které mě ničí… Jdu si vyčistit hlavu do lesa v naději, že hříbek mě potěší. Prý rostou ve velkém...

04.04.2015Ze života

Špatné Velikonoce?

„Letos jsou ale špatné Velikonoce,“ ozvalo se někde za mými zády cestou domů v autobuse. Zbytek rozpravy jsem už neslyšela, navíc byl čas vystupovat, a tak už jsem se nedozvěděla, co z toho plyne a co s tím mluvčí hodlá dělat.

19.12.2014Ze života

53 rublů

Kdo u nás byl na návštěvě, pravděpodobně ví, že se v našem domě povalují na různých místech různé mince. Támhle na poličce leží pár centů, na knihovničce jsem onehdy viděla pár jihokorejských wonů, na koberci snadno zahlédnete rubl a šťastlivec by mohl najít i anglickou libru.

01.11.2014Ze života

K večeru s Dieslem

Na Malé scéně 1. listopadu 2014 jsme měli možnost naslochat dialogu Bronislava Matulíka s Dieslem II., ve té římské dvojce se skrývá znovuzrozený Diesel I. Diesel I. byl elitní voják, bijec a kriminálník. Diesel II. je křesťan.

29.09.2014Ze života

Kávovar

Nevím, jak vy, ale mě vždycky potěší, když můžu začínat svůj pracovní den nad šálkem horkého, napěněného cappuccina. Nejsem si jistá, na kolik mi pomáhá k probuzení dávka kofeinu, ale vůně čerstvě umleté kávy a teplo sálající z hrnečku mi vždycky navodí příjemný pocit a umocní chuť do práce.

16.07.2014Nad biblí

Třetí srdce

„Nejlstivější jest srdce nade všecko, a nejpřevrácenější. Kdo vyrozumí jemu?“ Jer 17:9, kralický překlad

24.06.2014Ze života

Pažitka

„Píp. Píp.“ – SMSka po ránu většinou nevěstí nic dobrého. Většinou to znamená, že se některý z mých studentů omlouvá z hodiny angličtiny, což mě v drtivé většině případů nepotěší. Tentokrát je tomu ale jinak. Studentka má dotaz: „Chcete pažitku?“ – „Jasně. Chci. Díky.“ O hodinu ...