Fotogalerie

Nahled.JPG
21. května 2017

Prvním letošním "historickým výjezdem" kapely byly farmářské trhy ve Skalici (SK) v malé rodinné ovocnářské farmě Ovocinár Skalica s.r.o. Na několika fotografiích lze spatřit atmosféru místa, atrakcí, stánků a akcí od časného rána po pozdní odpoledne. Velmi příjemně se vyřádili i děti a to nejen ty naše.

Small-08.jpg
13. května 2017

Koncem jara začíná v různých regionech Čech a Slovenska čas historických festivalů, farmářských trhů a městských dobových slavností. Marnatosnaha je i letos pozvána na pár těchto akcí a tak jsme pořídili k doplnění "image" i dobový nábytek (police, faldistorium, truhly, stoly,...). Stan a aparát jsme již pořídili minulý rok a tak nábytek je doufáme tou poslední tečkou za kapelovými investicemi... Předkládáme pár fotek z vybalení a vyzkoušení nábytku...:-)

Kostel.jpg
6. května 2017

Farnost při kostele sv. Filipa a Jakuba pořádá každoročně květnovou farní pouť. V předvečer pouti se vždy koná koncert, letos zahrála Marnatosnaha. V úvodu nás podpořila zpěvem dětská Babyscholička. Přinášíme několik fotek z večera.

Foto: Leoš Hrdlička

Stohr-Martin_nahled.jpg
3. května 2017

Zlínský festival Literání jaro  se zaměřuje na autorská čtení, moderované besedy se spisovateli nebo prezentaci knižních novinek.V nakladatelství KNIHA ZLÍN letos vyšla sbírka zlínského básníka Stanislava Špačka "Noční hráč". Na odpoledni setkání, kde tuto sbírku představil básník Martin Stöhr, jsme jako hudební doprovod rádi zahráli. Odpoledne proběhlo ve velmi příjemné atmosféře.
Krátký video sestřih z Literárního jara 2017 Zlín najdete zde.
Foto: Archív KFBZ


nahled.jpg
13. března 2017

Záznam vánoční hry v podání dětí z besídky.

Nahled.JPG
25. února 2017

V Sokolovně obce Poříčany se konala výroční schůze a následně ples několika šermířsko - tanečních skupin z Čech, sdružených do spolku Regimentu zemské hotovosti. Naše kapela vyhrála konkurz, aby provedla večerní veselici svoji muzikou a zpěvem. Přinášíme vám několik fotek z akce, ale prosím, nevěřte všemu, co lze na fotkách spatřit...:-)

Nahled.JPG
18. února 2017

Prvním letošním hraním kapely mimo zdi kostela byl taneční večer v Luhačovicích. Již počtvrté jsme doprovodili tanečníky v kostýmech a přispěli k obohacení zimní taneční školy v Luhačovicích, pod vedením Mgr. Miroslava Smahy. Velký dík patří Jirkovi Ešnerovi za technickou výpomoc a řidičské služby i Honzovi, který se mistrně ujal opuštěného baru.
Za velmi pěkné fotky děkujeme Katce Sagnerové. Za kapelu PP

DSC_0029.jpg
15. ledna 2017

Fotoreportáž z křestního shromáždění

Chlapi sobě.jpg
30. prosince 2016

Sborový život, jak jej zachytili fotografové...

DSC_0043.jpg
19. listopadu 2016

Fotoreportáž z diskusního večera s Dalimilem Staňkem z Olomouce. Akce se konala v sobotu 19. listopadu 2016 na Malé Scéně. Hlavním tématem byl Strach - je špatný rádce (?).

Nahled.jpg
6. listopadu 2016

První listopadovou neděli jsme měli možnost hrát při sborovém dni CB Brno - Kounicova.  Byli jsme přítomni v dopoledním shromáždění, večer proběhl koncert. Velmi děkujeme za pozvání i milé přijetí. Děkujeme i manželům Ešnerovým, že vážili za námi cestu až do Brna. Jirka se ujal fotoaparátu a zde je několik záběrů.
Za kapelu Marnatosnaha PetrP

Nahled.jpg
23. října 2016

V neděli 23. října proběhl v Zelenáčově Šopě koncert kapel Shirim AshirimMarnatosnaha. Díky přítomným fotografům Pavlovi Gardavskému a Martinovi Kopovi vám přinášíme pár fotek ze zaplněné a příjemně naladěné Šopy. Za kapelu Pelikáni

 

Cafe-Club_nahled.jpg
22. října 2016

V sobotu 22. října proběhl v kavárně Café Club v Uherském Brodě koncert kapely Shirim Ashirim. Kavárna se zaplnila téměř do posledního místa a atmosféra byla příjemná. Nečekaně na poslední chvíli zastoupil stálého bubeníka Tomáše Knotka náš Radek Pelikán a odehrál celý koncert. Přinášíme vám pár snímku z povedeného koncertu (i podle ohlasů a přídavků).
Zlatka a Peter

 

radim2.jpg
17. září 2016

V sobotu 17. září se prostor mezi zlínským zámkem a kavárnou Mr. Cofee zaplnil středověkými stany, lidmi v historických kostýmech a drobnými ukázkami historických řemesel. Proběhl nultý ročník akce "Žijeme středověkem", kterou pořádalo sdružení Živý Zlín. Všichni účinkující připravili akci nadšenecky, bez jakéhokoliv honoráře. Naše kapela zahrála ve třech blocích písně historické a tradiční. Škoda nepříznivého počasí.
Za kapelu PetrP

 

Small.jpg
26. srpna 2016

Kapela Marnatosnaha zveřejňuje malou fotogalerii z 27. ročníku multižánrového festivalu Otevřeno Jimramov, na kterém hrála během dvou festivalových dní.
Za kapelu PetrP

Galerie oficiálního fotografa festivalu Benjamína Skály: 

Nahled.jpg
6. srpna 2016

V obci Krásnohorské Podhradie, pod hradem Krásná Hôrka, se letos v srpnu uskutečnil již XI. ročník Krásnohorských hradných hier. Naše kapela byla na tuto akci pozvána již podruhé. Oproti loňskému ročníku jsme letos pomáhali u živých pozvánek v Rožňavě, v Košicích na náměstí a před katedrálou sv. Alžběty.

Za kapelu marnatosnaha PetrP

Sdílena fotogalerie Petra Simona pro portál Dnes24.sk

Nahled.jpg
16. července 2016

V obci Mojín u Rimavské Soboty proběhl další ročník středověkých slavností - dožínek. Dožínky se sice obešly bez odvážení posledního snopu z pole, ale následující slavnostní část (rozhovory, společné jídlo, zpěv, tanec) proběhla. Naše kapela se snažila přispět do slavností svoji muzikou.
Video reportáže TV Rimava a Rimavask.

DSC_0264.JPG
25. června 2016

Fotoreportáž z víkendového sborového pobytu.

HONN_2016_small.jpg
22. května 2016

Ve čtvrtém nedělním květnovém odpoledni proběhl v Horní Lhotě na návsi druhý ročník Hudebního odpoledne. Vystoupil dětský folklórní soubor Divíšek, Smíšený sbor při kostele sv. Diviše, kapela Kohlib, Ilona Zelenková a program uzavřela kapela Marnatosnaha. Pár fotek z akce lze nalézt zde v odkazu. Autorem fotografii je Petr Březina.

Titulni-nahled.jpg
23. dubna 2016

23. 4. 2016 proběhla vernisáž výtvarných prací žáků základních škol z Luhačovic a okolí v Galerii Elektra. Námětem bylo výročí 700 let od narození panovníka Karla IV. Hlavním organizátorem výstavy byla Irenka Turzová ze stanice CB Luhačovice. Žáci 9. tříd pod vedením Janky Ďurďové zatančili dobové tance, Marnatosnaha jim k tomu hrála. Foto Karolína Mašláňová a Daniela Šimková.