Fotogalerie

Nahled.jpg
23. října 2017

S více než měsíčním zpožděním uveřejňujeme pár fotek z Kejklířského jarmarku, který probíhal ve třech dnech v centru Zlína. Naše kapela byla pozvána dotvořit atmosféru svým vystoupením i postavením historického stanu v parčíku na náměstí.

Nahled1.JPG
16. října 2017

Posledním letošním historickým výjezdem kapely v sobotu 7. října, byly farmářské a historické trhy v Plaveckom Podhradí. Akci organizovala obec spolu s malým rodinným vinařstvím Ovocinár s.r.o. Začátek října si pohrával s počasím, naším zdravím i různorodou náladou, ale nakonec jsme byli rádi, že se akce povedla a my jsme po půlnoci ulehli do postelí, abychom ráno byli přítomní v našem shromáždění.


DSC_3390_5%.JPG
14. října 2017

Příjemný večer s pány Grygarem, Pavlicou a Čunkem. 3 skvělí hosté,
jejich myšlenky, vzpomínky a vyznání. Večer utekl jako "voda" ...

Nahled.jpg
16. srpna 2017

První srpnový víkend proběhl již 12. ročník Krásnohorských hradních her. Naše kapela byla pozvána potřetí a letos kromě hraní jsme historický areál i zvučili. Perfektní bylo, že díky zvučení se většina programu odehrávala před našim stanem, nicméně kolem 21:00 hodiny jsme s úlevou přivítali konec akce...:-) 

ec.JPG
27. července 2017

Začátkem prázdnin mládežníci organizovali English Camp. Jedná se o letní tábor pro převážně středoškolské studenty se zaměřením na výuku angličtiny. Na kempu byli přítomni rodilí mluvčí z USA, kteří spolu s českými vedoucími vedli skupinky studentů rozdělených dle úrovně angličtiny. Krom studia byl tábor plný soutěží, her, sportů, muziky, workshopů a večerní programy byly věnovány evangelizaci. Akce se konala v hotelu Rusava II. Více informací se můžete dozvědět například na kempovém webu.

Nahled.jpg
5. července 2017

Po sobotní akci Bitka pod Dunínom jsme celá kapela v neděli ráno vyjeli z Turčianské kotliny a zamířili směr Vsetín. Byli jsme pozváni doplnit program k slavnostnímu znovuotevření modlitebny Církve bratrské na Jasence. Na několika fotografiích zachytil Jirka Ešner atmosféru příjemné zahradní slavnosti. Ta následovala po oficiálním programu.

Dlouhy.jpg
26. června 2017

Jako každoročně, i letos jsme si mohli užít společný sborový pobyt. Již potřetí se konal v konferenčním centru Immanuel u rybníka Dlouhý na Vysočině. Tentokrát nám přijeli posloužit manželé Jana a Bronislav Matulíkovi z Prahy. Jako ohlédnutí alespoň pár fotek...

Nahled.jpg
24. června 2017

Poslední červnovou sobotu kapela vyrazila v plné polní (nástroje, aparatura, historický stan, historický nábytek, kostýmy,...) do Turčianskej kotliny (rodný region můj), kde se odehrával historický den s názvem Bitka pod Dunínom. Přinášíme vám několik záběrů z prosluněného odpoledne.
Za kapelu Petr Pelikán

Nahled.JPG
21. května 2017

Prvním letošním "historickým výjezdem" kapely byly farmářské trhy ve Skalici (SK) v malé rodinné ovocnářské farmě Ovocinár Skalica s.r.o. Na několika fotografiích lze spatřit atmosféru místa, atrakcí, stánků a akcí od časného rána po pozdní odpoledne. Velmi příjemně se vyřádili i děti a to nejen ty naše.

Small-08.jpg
13. května 2017

Koncem jara začíná v různých regionech Čech a Slovenska čas historických festivalů, farmářských trhů a městských dobových slavností. Marnatosnaha je i letos pozvána na pár těchto akcí a tak jsme pořídili k doplnění "image" i dobový nábytek (police, faldistorium, truhly, stoly,...). Stan a aparát jsme již pořídili minulý rok a tak nábytek je doufáme tou poslední tečkou za kapelovými investicemi... Předkládáme pár fotek z vybalení a vyzkoušení nábytku...:-)

Kostel.jpg
6. května 2017

Farnost při kostele sv. Filipa a Jakuba pořádá každoročně květnovou farní pouť. V předvečer pouti se vždy koná koncert, letos zahrála Marnatosnaha. V úvodu nás podpořila zpěvem dětská Babyscholička. Přinášíme několik fotek z večera.

Foto: Leoš Hrdlička

Stohr-Martin_nahled.jpg
3. května 2017

Zlínský festival Literání jaro  se zaměřuje na autorská čtení, moderované besedy se spisovateli nebo prezentaci knižních novinek.V nakladatelství KNIHA ZLÍN letos vyšla sbírka zlínského básníka Stanislava Špačka "Noční hráč". Na odpoledni setkání, kde tuto sbírku představil básník Martin Stöhr, jsme jako hudební doprovod rádi zahráli. Odpoledne proběhlo ve velmi příjemné atmosféře.
Krátký video sestřih z Literárního jara 2017 Zlín najdete zde.
Foto: Archív KFBZ


nahled.jpg
13. března 2017

Záznam vánoční hry v podání dětí z besídky.

Nahled.JPG
25. února 2017

V Sokolovně obce Poříčany se konala výroční schůze a následně ples několika šermířsko - tanečních skupin z Čech, sdružených do spolku Regimentu zemské hotovosti. Naše kapela vyhrála konkurz, aby provedla večerní veselici svoji muzikou a zpěvem. Přinášíme vám několik fotek z akce, ale prosím, nevěřte všemu, co lze na fotkách spatřit...:-)

Nahled.JPG
18. února 2017

Prvním letošním hraním kapely mimo zdi kostela byl taneční večer v Luhačovicích. Již počtvrté jsme doprovodili tanečníky v kostýmech a přispěli k obohacení zimní taneční školy v Luhačovicích, pod vedením Mgr. Miroslava Smahy. Velký dík patří Jirkovi Ešnerovi za technickou výpomoc a řidičské služby i Honzovi, který se mistrně ujal opuštěného baru.
Za velmi pěkné fotky děkujeme Katce Sagnerové. Za kapelu PP

DSC_0029.jpg
15. ledna 2017

Fotoreportáž z křestního shromáždění

Chlapi sobě.jpg
30. prosince 2016

Sborový život, jak jej zachytili fotografové...

DSC_0043.jpg
19. listopadu 2016

Fotoreportáž z diskusního večera s Dalimilem Staňkem z Olomouce. Akce se konala v sobotu 19. listopadu 2016 na Malé Scéně. Hlavním tématem byl Strach - je špatný rádce (?).

Nahled.jpg
6. listopadu 2016

První listopadovou neděli jsme měli možnost hrát při sborovém dni CB Brno - Kounicova.  Byli jsme přítomni v dopoledním shromáždění, večer proběhl koncert. Velmi děkujeme za pozvání i milé přijetí. Děkujeme i manželům Ešnerovým, že vážili za námi cestu až do Brna. Jirka se ujal fotoaparátu a zde je několik záběrů.
Za kapelu Marnatosnaha PetrP

Nahled.jpg
23. října 2016

V neděli 23. října proběhl v Zelenáčově Šopě koncert kapel Shirim AshirimMarnatosnaha. Díky přítomným fotografům Pavlovi Gardavskému a Martinovi Kopovi vám přinášíme pár fotek ze zaplněné a příjemně naladěné Šopy. Za kapelu Pelikáni